Menu
Genel

BİZ BUNLARI SEVMEDİK!

thumbnail_IMG_7736.jpg
Herkese iyi bayramlar dilerim ilk olarak.Şahane bir bayram tatilinin sonuna geliyoruz.Yaz sezonu resmi açılışını yaptı diyebilirim.Güney sahillerimiz doldu taştı,İstanbul ise terkedilmiş bir kasaba edasında sessiz sakindi.Ben bayramı İstanbul’da geçirdim ordan biliyorum.
Bomboş İstanbul’da bir Anadolu bir Avrupa yakasına geçip durdum.Havalarda sıcak olunca bol bol AVM gezdim,alışveriş yaptım.İnşallah ben tatile bayram sonunda çıkıyorum.Bende her zaman ‘herkes gider Mersin’e ben giderim tersine’ durumu vardr.İstanbul’da dinlenme modunda olduğumdan size seyahat vs. önerisi yapamayacağım henüz,gelin Türkiye gündeminde en çok ta sosyal medyada neler konuşuluyor onları özetleyeyim.İlk olarak Jennifer Lopez ‘in Antalya’da vereceği konser ve dudak uçuklatan bilet fiyatlarına değinicem.Gerçekliğini teyit edemedim ama koca bir balon haber olduğunu düşünüyorum.135bin TL’den satılan tüm localar tükenmiş,ayakta masasız giriş için 4bin TL’lik biletler ise kapış kapış satııyormuş.Allah Aşkına bu haberler reklam çalışmasından başka bir şey olamaz.Bizler bu parayı böyle saçacak kadar zengin miyiz? Zengin isek deli miyiz? divane miyiz? O paraya gider Amerika’da en önden izlersin konseri.
thumbnail_IMG_7737.jpg
TAVIR PROBLEMİNİZ VAR
thumbnail_IMG_7735.jpg
Hafta başına doğru ‘Zalim İstanbul’ dizisi oyuncusu Bahar Şahin’in bir videosu düştü sosyal medyaya.Genç oyuncu sempatik mi ukala mı olduğunu anlayamadığım bir tavırla ‘Neden beni gördüğünüzde oynadığım dizi adıyla sesleniyorsunuz? Ben size halk diyormuyum?’ diyor.Ay nasıl antipatik geldi size anlatamam hem güzel hem başarılısın biraz mütevazilik sanatını ya da hiç beceremiyorsanız şu tavır sorununuzu geliştirseniz.Ne demek ben size halk diyor muyum sen kimsin Monaco Prensesi? Hadi Bahar daha çok küçük bizim Pınar Altuğ bile bu tavır konusunda sıkıntı yaşayan ünlülerimiziden.Geçtiğimiz gün yaz aylarında kadınların deodorant kullanması gerektiğini aksi taktirde bir kadınınn kötü kokmasının hoş olmayacağını dile getiren bir paylaşım yaptı.Benden dinleyince ne kadar masum ve yerinde bir paylaşım hepimiz müzdaribiz şu deodorant kullanmayan kitleden ama öyle bir yazmış ki yazının özeti ‘Biz sizi böyle çekmek zorunda mıyız kokarcalar!’.Yine kaş yapayım derken göz çıkaran bir ünlü tutumu.
GİŞEDE FENOMEN SAVAŞLARI
enes-batur-gercek-kahraman-fragman.jpg
Geçtiğimiz hafta vizyona giren 2 tane sinema filmi gündemdeydi.Bunlardan bir tanesi ünlü Youtuber Enes Batur’un ‘Enes Batur Gerçek Kahraman’ filmiydi.İyi bir reklam çalışması yapılmış olsa gerek İstanbul’da her delikten bu filmin tanıtım afişleri çıkıyor.Enes’i hiç tanımıyorum,komikte bulmuyorum.İlk filmini izledim nasıl desem deneyimsiz biri için ne iyi ne kötüydü.2.filmin fragmanını izlediğimde ise daha profesyonelleştiğini gördüm.Yine sosyal medyadan tanıdığımız bir isim eşlik etmiş Ömer Başdoğan.Rol ve mizah kabiliyeti ile 2.filmi o kurtarmış sanki.Ben ne kadar eleştirsem de AVM’lerde özellikle dikkat ettim Enes’in filminin ciddi bir çoçuk izleyicisi var.Ee benim yaşıtlarım fazla sinemaya gitmez olduk bu netflix tarzı portallardan sonra bu nedenle Enes doğru kitleye oynamış.Çocuklar tarafından bu kadar seviliyor olmakta büyük başarı.
maxresdefault.jpg
Hiç yalan söylemeyeyim bu savaşta benim tarafım belli.Mizahi videoların sosyal medyada öne çıkmaya başladığı ilk günlerden itibaren tavrına,tarzına,ürettiği içeriklere hayran olduğum ilk isimlerden biri Cem Gelinoğlu.Sosyal Medya’da aktif olmayı bıraktı ve daha iddialı projelere yelken açtı.İlk filmini inanılmaz beğeniyle kıkır kıkır gülerek izlemiştim.2.filmi ‘Aykut Enişte’de aynı kalite ve samimiyette gözüküyor.Bana daha hitab eden bir mizah işliyor Cem Gelinoğlu ve bence beyaz perdede uzun yıllar yolu çok açık.Genelde sosyal medyadan ünlü olan fenomenlerin espri anlayışını biraz bayat ve günlük buluyorum,Cem’de ise en basit espri bile mimikler ve karakterle öyle harmanlanıyor ki…Umarım uzun süreler farklı projelerde farklı karakterlerle kendisini izleriz.

Yorum Yok

    Cevapla