Menu
Genel / Sağlık Güzellik

Burçin Göksu İle Kaş Kontürü Hakkında…

934856_10152531330919091_668226277133484948_n.jpg

Burçin Göksu makyaj uygulamasından sonra


Birçok ünlü ismin ve etrafınızda görüp beğendiğiniz kaş dizaynlarının mimarı,kontür uygulamasının en başarılı isimlerinden Burçin Göksu’dan bu konuda hakkında bizi bilgilendirmesini istedim.

Kaş_Kontürü.jpgKaş dizaynı kaş arttırma,şekillendirme ve boyama ile ilgili bir önceki yazımda bilgilendik.Kaş kontürü daha hassas ve hata kabul etmeyen bir uygulama.Yanlış uygulama sonucunda büyük zorluklar yaşadığımıda yazmıştım.Sizde kaş şeklinizden memnun değilseniz ve bir profesyonelle çalışmaya karar verdiyseniz yazıya bir göz gezdirin mutlaka.

Burçin Göksu’dan dinleyelim…

Kaş insan yüzünde en önemli görsel öğedir.Kişinin karakterini, duygularını eleverir. Kaş şekli sonsuzdur ve yüzünüzü tek ayrıcalıklı gösteren kısımdır
image3.jpgUzman ellerden çıkmamış bir kaş dizaynı, anlamını yitirmiş bir yüz ifadesine sebep olabilir. Rengi, gürlüğü, modeli, kavisi gözleriniz ve yüzünüzün şekline göre yerli yerinde mi? ‘Conture’ diye tabir ettiğimiz uygulamanın esas ismi long time liner yada Micro Pigmentasyon’dur.
Kaş dizaynı hakkında yeterince bilgiye sahip olduysanız eğer, Conture ihtiyacı olan bayanlar bu yazımı dikkatle okuyabilirler.
Kaş dökülmelerinde kaş yara izleri dikiş izlerinde ve bununla beraber proporsiyona uygun olmayan kalıcı kaş şekillerini ortadan kaldıran bir kamuflaj şeklidir Conture.

* Conture kaş dizayn nasıl uygulanıyor?

image1.jpgConture, kalem benzeri ultra-ince uçlu bir iğne ile ,cildin sadece en üst tabakasına yumuşak hatlar çizilerek uygulanıyor .Bu işlem iyi uygulandığında renktede bir sıkıntı yok ise asla suni gözükmez. Kendi kılınızın yönü ile aynı yönde doğal çizgiler atılır.
Kaş aldırmakla eşdeğer olan acı hissiyatı anestezi kremle sonlandırılıyor.
İşlem yaklaşık 1saat sürmekle birlikte, toplamında 2 seansta işlem bitmiş oluyor. Ben bu işi yapmadan önce bir ön çizim yapıyorum.Ön çizimde kararlaştırılan renge ve tipe göre esas çizim başlıyor proporsiyon belirledikten sonra , nihai karar çizimden önce verildiği için, işlem sonunda hiçbir sürpriz ile karşılaşılmıyor.

*Ne kadar güvenli?

Conture Kaş dizayn bitki ve minerallerden elde edilen, %100 steril boyalarla uygulandığı için oldukça güvenlidir. Aynı zamanda antibakteriyel özelliği de sahip olan boyalar, %100 alerji testinden geçirilmiştir.Uygulama,tek kullanımlık iğnelerle yapılmaktadır.

image4.jpg*Kimlere Uygulanır ?

  • Kaşı çok seyrek olanlar.
  • Doğal kaş görüntüsünü beğenmeyenler.
  • Kaşında dikiş izi olanlar yada boşluğu olanlar
  • Hiç kaşı olmayanlar.

Varolan kaşın yüze göre uyumlu olmadığı anlarda işlemden sonraki bir hafta bakım olarak uygulama bölgesi 1 hafta süreyle sürekli özel kremlerle nemlendirilir ve kabukların daha çabuk atılması sağlanır.
Kabuk atımı yani soyulma kendiliğinden olmalıdır ki altta boya deri altına yerleşebilsin.
Bir hafta boyunca bakımı yapılan bölgede renk kabuklanmadan dolayı daha koyu gözükebilir, fakat kabuk attıktan sonra tamamen doğal bir renk ortaya çıkacaktır.
Şayet kabuktan sonra kimi yerde boşluklar olmuş, boya tutmamış ise ikinci seans işlemi burada devreye giriyor.
Umarım Burçin ile hazırladığımız bu yazı bilgilendirici olmuştur…
 

Yorum Yok

    Cevapla