Menu
Akşam Gazetesi Yazılarım / Genel / Magazin

ESKİ NESİL ÜNLÜLER NEDEN ESKİDE KALDI?

thumbnail_IMG_0894.jpg

Ayaklı Gazete Magazin Sitesinin her sene düzenlediği ödül törenine katıldım hafta başında. Kırmızı halı bir davet olarak gerçekleşen gecede kadınlar şıklık yarışındaydı. Magazin Gazetecileri Derneği gecesinden de gördüğüm kadarıyla artık ünlü isimlerin magazine karşı şu burunlarından kıl aldırmaz taktiği tamamen değişmiş. Bu tarz magazin kameralarının yoğun olduğu gecelere eski ünlülerimiz asla katılmazdı. Magazinle kavga halinde olan isimlerin hiçbir şey kazanmadığı da büyük bir gerçek. Şu kameraları tersleyen ünlü röportajlarını gördüğümde hep şöyle düşünürüm “Ne kaybedersin sana sorulan birkaç soruya cevap versen ve seni,özel yaşamını merak eden sevenlerini mutlu etsen?

YENİ NESİL ÜNLÜ OLMAK

thumbnail_IMG_0896.jpg

Genç nesil oyuncu ve şarkıcılar bu magazin dengesini bence iyi kurdu. Kendilerini bulunmaz hint kumaşı gibi pazarlamak yerine olabildiğince magazinle dostane ilişkiler kuruyorlar. Polemikler,kavgalar,birbirlerine sataşmalar olmadan da gündemde kalınabileceğini gösteriyorlar. Bugüne kadar biz izleyici tarafı olarak zannederdik ki gündem olmamın ilk kuralı kavga ikincisi hareketli aşk hayatı. Şu an yeni nesil popüler isimlerden Serenay Sarıkaya,Tamer Ölmez,Derya Uluğ,Simge Sağın,Merve Özbey,Edis gibi isimler öyle her gün yeni bir aşk haberiyle uyandığımız isimler değil ama hep gündemdeler. Onlar kendilerini imajları be giyim kuşamlarıyla konuşturarak magazin kısmını dolduruyorlar. En önemli unsur ise sosyal medyalarını çok çok iyi kullanarak kendi yaratmak istedikleri gündemi oradan paylaşarak magazini yönlendirebiliyorlar.

thumbnail_IMG_0895.jpg

SOSYAL MEDYADA NEFRET SAÇANLAR

Unknown.jpeg

Sosyal medyayı kullanmak hem zekice hem eğlenceli ama nefret saçan insanlar tüm şevkimizi kaçırıyor. Sırf bu gereksiz ve hakarete varan eleştiriler yüzünden sosyal medyadan uzak duran ünlü isimler var. Bu durumu geçtiğimiz günlerde ünlü psikolog,aile-çift danışmanı Gülnur Ünal’a sordum ve bu nefret saçan kitle için düşüncelerini şu şekilde not aldım sizinle de paylaşmak isterim. “Yaşamda her şey yansımadır insanlar kendi hakkında düşünmediği hiçbir şeyi karşı tarafa yansıtamaz ve yapılan yorumlar sadece yapana zarar verir ve kendi ile ilişkisinin bir süre bozulmasına sebep olur çünkü yaşamda en önemli ilişkimiz kendimizle olan ilişkimizdir, başkası ile olan ilişkimiz de kendimizle olan ilişkimizin yansımalarıdır sadece. İnsanlar aslında sosyal medyada birbirine yorum yaparken kendi ruhsal ayıklayamadıkları çöplerini bu şekilde karşı tarafa bırakıyorlar.Stefano D’Anna’nın şöyle bir sözü vardır Biz sadece olduğumuzu şeyi görebiliriz. “

 

Yorum Yok

    Cevapla